Informace o firmě Sortiment Novinky Obchodní podmínky Kontakt

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

eshop lidová tvroba

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vám nabídnout krojované panenky z výrobního programu Lidové tvorby Uherský Brod.
Tyto výrobky navazují na bohaté tradice regionálního umění. Tvořivost a cit pro krásu zdejších švadlen, vyšívaček a oblékaček nám zanechal opravdové bohatství v podobě nádherných krojů, které jej charakterizují. Slunný a úrodný kraj kolem řeky Moravy se vyznačuje krojem s bohatými výšivkami, nabíranými rukávci, pentlemi, kroje horských oblastí jsou prostší a jednodušší.
Ať jsou naše panenky oblečeny v kroji z kteréhokoliv koutu země, mají jedno společné. Představují Vám lidové umění, uchovávané po generace, probouzejí obdiv a poutají zájem svou svěží barvitostí a tvarovou rozmanitostí, kterou okouzlí každého, komu je dána schopnost vnímat krásu.

Z historie

Družstvo Lidová tvorba v Uh.Brodě bylo založeno dne 30.listopadu 1936. O tradiční, typicky slovácké umělecké výrobky byl vždy zájem nejen na domácím trhu, ale zejména v zahraničí. Již v druhém roce své činnosti získalo družstvo Zlatou medaili na krojové výstavě Slovácko v Uh.Hradišti a téhož roku se mohlo pochlubit i Stříbrnou medailí ze Světové výstavy v Paříži. V roce 1940 se družstvo prezentovalo také na mezinárodní výstavě v New Yorku. V těchto letech byly již výrobky známy v Holandsku, Belgii, USA, Dánsku, Švýcarsku, ve skandinávských zemích a také v Litvě. Tak jako při založení družstva, tak i dodnes jsme jediná firma v České republice zabývající se ruční výrobou krojovaných panenek a od roku 1952 se můžeme chlubit ochrannou známkou.
Naší snahou je, aby tradice výroby krojovaných panenek nezanikla a byla i v budoucnu dokladem naší bohaté historie a kultury a byla i nadále šířena po celém světě.